Nogi metalowe od stołu – eleganckie, bezpieczne, wielofunkcyjne

stół

Nogi to jedna z najważniejszych części mebla. Muszą być wykonane z odpowiednich materiałów, tak, by bez problemu utrzymały ciężar pozostałej jego części. Warto zainwestować w produkt dobrej jakości.

Na co zwrócić uwagę?

Nogi meblowe dostępne na rynku występują w wielu wariantach. Kupując czarne nogi od stołu warto zwrócić uwagę na to, jak są one wykończone. Dobrej jakości nogi od stołu powinny mieć starannie wykończoną powierzchnię. Powinny mieć również starannie wykonaną dolną część, tę, na której opierać będzie się cała noga, i reszta mebla.

Ważna jest również ich górna część, ta, która przykręcona zostanie do blatu. Niektóre modele nóg posiadają płaską, okrągłą część z nawierconymi otworami służącymi do ich przykręcenia. Inne modele wymagają jednak dodatkowej części. Część tę należy najpierw połączyć śrubami z nogą mebla, by później całość przykręcić do blatu. Warto zwrócić uwagę, czy część ta dołączona jest do produktu. 

Estetyka

Poszukując nóg do lekkich stolików warto zwrócić uwagę na elementy ozdobne. Wiele różnego rodzaju, także ozdobnych nóg do stołów i stolików znaleźć można na przykład tutaj: https://sklep.merkuryam.pl/NOGI-c60  Lekki stolik kawowy będzie świetnie wyglądał z nogami o ażurowej konstrukcji. Mogą to być zarówno trzy lub cztery osobne nogi, jak i też na przykład dwie podpórki z fantazyjnym wzorem umieszczone przy dwóch przeciwległych brzegach stolika. Tak dobrane nogi będą nie tylko ozdobne, ale też bardzo stabilne. Będą również na tyle lekkie, że cały stolik kawowy łatwo będzie przenieść w inne miejsce.

Bezpieczeństwo 

Chcąc zapewnić większemu meblowi stabilność, warto zastanowić się nad kupnem nóg łączonych. Tego rodzaju nogi połączone są poprzeczną metalową listwą bądź na dole, przy samym podłożu, bądź też w górnej części w odległości kilku centymetrów od blatu. Takie nogi będą bardzo słusznym wyborem, jeżeli blat, do którego je dobieramy jest wykonany z materiału o dużym ciężarze. Zaopatrując blat w tego rodzaju nogi mamy pewność, że stół będzie stabilny i bezpieczny.

Wielofunkcyjność

W małych mieszkaniach meble często pełnią kilka funkcji. Ten sam stolik służyć może jako stolik kawowy lub stolik do rysowania czy zabawy. W takim wypadku świetnym wyborem będą nogi regulowane. Łatwość regulacji wysokości takich nóg sprawi, że mebel będzie przyjazny w codziennym użytkowaniu.

Nogi wykonane z metalu są trwałe, a jednocześnie eleganckie. Dobierając nogi do mebla warto również zwrócić uwagę na nogi, które można zamontować zarówno prostopadle, jak i pod lekkim skosem.