Co warto wiedzieć o gniazdach meblowych wpuszczanych w blat?

blat

Gniazda meblowe montowane w blacie, narożne oraz wysuwane stanowią alternatywy dla tradycyjnych gniazdek sieciowych umieszczanych w ścianach. Szczególną uwagę warto skupić na gniazdach meblowych wpuszczanych w blat. Przydają się one przede wszystkim w biurach i salach konferencyjnych, w których potrzebny jest szybki dostęp do źródła zasilania.

Zastosowanie gniazd meblowych wpuszczanych w blat

Gniazdo meblowe wpuszczane w blat znajduje zastosowanie zarówno w prywatnych domach, jak i w biurach. W domu pozwala na uporządkowanie przestrzeni i szybkie podłączenie laptopa, telefonu czy lampki do prądu. Może zostać zamknięte, dzięki czemu będzie prezentowało się elegancko i stylowo, gdy nie jest używane. Gniazdo meblowe wpuszczane w blat nie zajmuje wiele miejsca i tworzy jedną wspólną powierzchnię z blatem, ponieważ jest z nim zrównane. Produkty nadają się do użytkowania w biurach, w których w jednym pomieszczeniu znajduje się przynajmniej kilka biurek. To wygodne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba przysuwać się z krzesłem do ściany, by podłączyć urządzenie do gniazdka. Wszystko znajduje się na wyciągnięcie ręki i umożliwia komfortowe korzystanie z telefonu lub komputera. Z tego rozwiązania można skorzystać także urządzając kuchnię. Sprawdzi się ze względu na estetykę wykonania i funkcjonalność. Gniazda meblowe wpuszczane w blat powinny się znajdować w tych pomieszczeniach przede wszystkim w miejscach, w których często wykorzystywane są sprzęty elektryczne. Również w tym przypadku nieużywane gniazdka są niewidoczne, a w razie potrzeby można w łatwy sposób podłączyć do nich blender lub mikser. W tym przypadku sprawdzą się produkty odporne na zalanie. Na skorzystanie z tej opcji decydują się przede wszystkim osoby posiadające wyspę lub półwysep kuchenny. Ułatwia ona pracę, gdy w kuchni znajduje się kilka osób naraz.

Jak zamontować gniazdo meblowe wpuszczane w blat?

Gniazdo meblowe wpuszczane w blat montuje się przy użyciu odpowiedniego sprzętu elektrycznego. W przypadku okrągłych konstrukcji jest to otwornica z wiertarką, a przy prostokątnych – wiertarka i wyrzynarka. Sam montaż nie jest skomplikowany. W zależności od wybranego modelu gniazda należy wywiercić lub wyciąć otwór w odpowiednim kształcie. Następnie wkłada się do niego puszkę z gniazdem lub samo gniazdo. Po tym etapie można już podłączyć gniazdo do prądu. Tego typu produkty są powszechnie dostępne w praktycznie każdym sklepie z akcesoriami elektrycznymi.