Mieszkanie pod klucz w Krakowie – jak kupić i czy warto?

Mieszkanie pod klucz w Krakowie

Nabytek w postaci nowego mieszkania w Krakowie to z wielu powodów strzał w dziesiątkę. Do wyboru są dwie podstawowe opcje, a mianowicie nieruchomości w stanie deweloperskim oraz wykończone pod klucz. Oto kilka powodów, dla których warto zainteresować się drugim z wymienionych rozwiązań.

Mieszkanie wykończone pod klucz – czyli jakie?

W Krakowie wybór w zakresie nieruchomości wykończonych pod klucz jest naprawdę ogromny. Są to nowoczesne, różniące się pod różnymi względami nowe mieszkania – Turniejowa  to doskonały przykład osiedla w stolicy Małopolski, gdzie są one dostępne. Mieszkanie pod klucz to takie, które jest gotowe do tego, aby się od razu do niego wprowadzić. Jak jednak podkreślają eksperci z firmy deweloperskiej Ekopark, zawsze trzeba dokładnie zapoznać się z umową i sprawdzić, co dany inwestor rozumie pod pojęciem nieruchomości wykończonej pod klucz. Zwykle ma ona otynkowane ściany i podłogi przygotowane do położenia płytek czy paneli, wstawione drzwi zewnętrzne oraz okna wraz z parapetami, a także podłączone wszystkie najważniejsze instalacje.

Mieszkanie wykończone pod klucz – czy opłaca się je kupić?

Mieszkanie wykończone pod klucz to strzał w dziesiątkę. Przede wszystkim Kraków to bardzo atrakcyjna lokalizacja. Jest to jedne z najpopularniejszych miast nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Nieruchomości mieszkalne odznaczają się tu wysoką wartością, ale są świetną lokatą kapitału. Mieszkania wykończone pod klucz nie cieszą się co prawda aż tak ogromny powodzeniem, jak mieszkania w stanie deweloperskim, ale nie sposób pominąć licznych ich zalet. Pozwalają zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu, ponieważ wykończeniem zajmuje się w całości deweloper. Nabywca dostaje na nie gwarancję sprzedawcy, a oprócz tego wszystkie mieszkania z rynku pierwotnego są objęte kilkuletnią rękojmią. Należy pamiętać również o tym, że w przypadku mieszkań od deweloperów czynsze i koszty eksploatacji są niższe, niż ma to miejsce przy mieszkaniach pochodzących z drugiej ręki.