Moskitiery – nie pozwól owadom wejść do domu

moskitiera

Moskitiera – dlaczego warto?

Sezon letni to czas na odpoczynek, który utrudniają nieproszeni goście. Do mieszkań wdzierają się komary, muchy, meszki, przysparzając nerwów zamiast spokoju. Elektryczne odstraszacze czy chemiczne preparaty to środki, które albo nie są do końca skuteczne, albo zawierają szkodliwe dla zdrowia substancje. Poza tym służą one do ochrony przed komarami, a nie przed samym wtargnięciem ich do mieszkania. Najlepszym rozwiązaniem w walce z natrętnymi insektami są moskitiery.

Czym jest moskitiera

Moskitiera to siatka ochronna zabezpieczająca wnętrze mieszkania przed owadami, a także pyłkami roślin. Odpowiednia budowa moskitiery zapewnia normalny przepływ powietrza, uniemożliwiając jednocześnie wtargnięcie do domu komarów i innych skrzydlatych intruzów. Moskitiery montuje się w oknach i drzwiach, choć można je także zainstalować nad łóżkiem. Obecnie moskitiery najczęściej produkowane są z włókna szklanego, które pokrywane jest warstwą PVC. Siatka zabezpieczająca o bardzo drobnych oczkach, dzięki warstwie PVC, jest wysoce odporna na uszkodzenia. Większość moskitier jest robiona na zamówienie, także dopasują się do każdego kształtu i wymiaru okna i drzwi.

Nasi czytelnicy poszukują: Chorzów moskitiery, Sosnowiec rolety, Zabrze naprawa rolet, Mysłowice moskitiery.

Rodzaje i montaż moskitier

Moskitiera na rzepy

To najprostszy i najtańszy rodzaj moskitier. Należy je samemu bardzo dokładnie zamontować. Są bardzo tanie, jednak ich skuteczność i estetyka pozostawiają wiele do życzenia.

Moskitiera ramkowa

Bardzo dobrze sprawdza się w oknach, gwarantując odpowiednią cyrkulację powietrza. Składa się z aluminiowego profilu, na który naciągnięta jest siatka. Wykonywana jest na wymiar i zakładana na ościeżnicę okna. Można ją także przykręcić na stałe lub zamontować wykorzystując magnesy.

Moskitiera rolowana

Działa na tej samej zasadzie co roleta i wydaje się być najwygodniejszym wyborem. W oknach moskitiera jest zazwyczaj rolowana pojedynczo i pionowo rozwijana. Duże drzwi tarasowe wymagają natomiast montażu moskitiery zarówno od strony wewnętrznej, jak i zewnętrznej.

Moskitiera drzwiowa

Sprawdza się doskonale w drzwiach balkonowych i tarasowych. Jest to moskitiera montowana na zawiasach, pełniąca funkcję drugich drzwi. Trwała i stabilna rama umożliwia zestawienie jej nawet z bardzo masywnymi drzwiami. Moskitiery drzwiowe są wykonywane na zamówienie i wymagają profesjonalnego montażu. Moskitiery drzwiowe ( a także inne rodzaje moskitier ) dostępne są razem z możliwością montażu na Monirol.pl

Moskitiera przesuwna

Przeznaczona najczęściej do dużych drzwi balkonowych. Odpowiednia konstrukcja nie ogranicza widoczności i zapewnia nieograniczony dostęp światła zewnętrznego. W zależności od wielkości powierzchni, moskitiera może być pojedyncza lub podwójna. Rodzajem moskitiery przesuwnej jest moskitiera plisowana, różniąca się jednak od niej pewnymi szczegółami.

Moskitiery – kolorystyka

Moskitiera powinna współgrać kolorystycznie z otoczeniem i być całkowicie niezauważalna. Najpopularniejszymi kolorami są biel i czerń. Uniwersalna biel doskonale przepuszcza światło, widać jednak na niej wszelkie zabrudzenia, co skutkuje koniecznością regularnego jej czyszczenia. Czarna siatka zapewnia większą przejrzystość niż biała, może jednak na niektóre osoby działać trochę przygnębiająco. Obecnie popularna staje się siatka szara, ze względu na swoją neutralność. Wybór innej barwy zależy od kolorystyki pomieszczenia i indywidualnych upodobań.