Mikrocement a inne materiały – z czym go łączyć?

mikrocement

Mikrocement to nowoczesny materiał wykończeniowy, który urzeka swoimi licznymi zaletami. Wyróżnia się on wyjątkowymi parametrami dekoracyjnymi i możliwością uzyskania różnorodnych tekstur i praktycznie nieograniczonej kolorystyki, a do tego emanuje niepowtarzalną aurą. Z jakimi materiałami komponuje się jednak najlepiej? W tym artykule znajdziesz odpowiedź!

Mikrocement i drewno

Mikrocement świetnie zda egzamin we wnętrzach, w których istotną rolę odgrywa drewno, a więc np. w nowoczesnych łazienkach, w których królują oba te materiały. Wodooporny szary mikrobeton warto w tym przypadku umieścić w miejscach najbardziej narażonych na wilgoć, a więc np. w strefie kąpielowej, na ścianie czy też w obudowie wanny. Drewno będzie z kolei świetnie prezentowało się w roli tła dla umywalki czy lustra. Warto zadbać o to, aby odcień, w którym utrzymany jest mikrocement, pojawiał się również na innych elementach wyposażenia, a wiec np. na szafce umywalkowej czy w postaci akcentów i dekorów. .

Mikrobeton i cegła

A co powiesz na… połączenie mikrobetonu z cegłą? Surowość materiału w parze z rozgrzewającą czerwienią to naszym zdaniem strzał w dziesiątkę. Takie zestawienie będzie świetnie prezentowało się nie tylko w kuchniach czy salonach, ale nawet i w stylowych, firmowych gabinetach. Wyobraź sobie, że na podłogę trafia mikrocement, na części ściany umieszczona zostaje cegła, a inny jej fragment pozostaje biały i widniej na nim designerskie logo Twojej firmy. W takim biurze znalazłoby się miejsce również na czarno-białe plakaty oraz drewniane półki i biurko. Oczywiście mikrocement nie musi występować tylko na ścianach czy podłodze – z powodzeniem może też pojawiać się na obudowach mebli, np. wspomnianych już biurek.

Mikrocement i szkło

Fuzję mikrocementu i szkła najczęściej możemy obserwować w tych strefach wnętrza, w których znajdują się schody. W aranżacjach industrialnych często wykonane są one z mikrocementu i odgrodzone są ściankami zrobionymi ze szkła. Co więcej, ścianki bywają dodatkowo wyposażone w czarne, metalowe szprosy. Bardzo podobne zestawienie obu tych materiałów możemy obserwować w łazienkach – w strefach, w których umieszczona jest kabina prysznicowa.

Mikrocement ASDecorative

Mikrocement ASDecorative pozwoli Ci uzyskać wymarzony efekt – niezależnie od tego, czy zamierzasz umieścić go na podłodze, ścianie, czy też wykorzystać w jeszcze innej formie. Co więcej, można go łączyć nie tylko z cegłą, drewnem czy szkłem, ale również z wieloma innymi materiałami. Jedynym ograniczeniem jest – tak naprawdę – Twoja wyobraźnia.

Skonaktuj się z nami

Zaproś mikrocement do swojego domu i obserwuj, jak wspaniale zagospodarowuje on Twoją przestrzeń! Wystarczy, że zadzwonisz na numer 691 353 317, opowiesz nam o swoich potrzebach oraz zaaplikujesz ów materiał samodzielnie bądź z pomocą profesjonalnego wykonawcy. Masz jakieś pytania? Potrzebujesz, aby ktoś rozwiał Twoje wątpliwości? Jeśli tak, również czekamy na kontakt z Twojej strony. Sama rozmowa do niczego nie zobowiązuje!