Jak zaaranżować przydomowy ogród?

ogród

Marzysz o stworzeniu komfortowego tarasu przy domu? Przestrzeń ta stanie się wygodna w codziennym użytkowaniu, jeśli odpowiednio ją urządzisz. Postaw więc na odporne na działanie czynników zewnętrznych meble ogrodowe, a także relaksujące hamaki i kokony ogrodowe. Nie zapomnij o donicach z roślinami i miękkich tkaninach, dekoracyjnych poduszkach i… dywanie. Jak je wykorzystać? Sprawdź!

Meble ogrodowe – wybór na lata

Podstawowym wyposażeniem przydomowego ogrodu i tarasu są meble ogrodowe. Zanim podejmiesz decyzję o wyborze konkretnego modelu, zastanów się, z jakiego materiału powinny być one wykonane, jaki ich typ i stylistyka najbardziej będą Ci odpowiadać. Meble ogrodowe mogą być wykonane z technorattanu, drewna, metalu, naturalnego rattanu lub wikliny.

Najwyższym poziomem odporności na działanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg czy skwar, odznaczają się meble ogrodowe z technorattanu. Obecnie są to najczęściej wybierane meble na taras. Nic dziwnego – są trwałe, stosunkowo niedrogie i dostępne w wielu opcjach. Kupisz je w zestawach z wysokim stołem i krzesłami lub niższym stołem kawowym i fotelami. Taki komplet możesz wzbogacić o np. szezlong czy kanapę z technorattanu.

Hamaki i kokony ogrodowe – odrobina komfortu

Oprócz mebli ogrodowych na tarasie czy w ogródku przydomowym nie powinno zabraknąć elementów dających frajdę dzieciom i możliwość zrelaksowania się dorosłym. Możesz wybrać kokon ogrodowy lub hamak. Bujanie to przecież jedna z ulubionych form odprężania się dla dużych i małych! Jakie kokony ogrodowe i hamaki wybrać? Producenci oferują modele kokonów ogrodowych wykonane z różnych materiałów, np. z technorattu, sznurów jutowych, wikliny czy naturalnego rattanu.

Kokony ogrodowe stojące na zewnątrz powinny być wyprodukowane z trwałych surowców, a więc stalowego stelaża i technorattanowego oplotu. Tylko w takim przypadku nie trzeba się martwić o ich zawilgocenie czy zniszczenie. Wybierając konkretny model spośród kokonów ogrodowych, np. z naszej oferty sklepu Radochy Gospochy, zwróć też uwagę na ich rozmiar. Dostępne są bujane fotele, a więc kokony ogrodowe, w rozmiarach L, XL i XXL. W komplecie otrzymujesz miękkie siedzisko-poduchę.

Roślin, dekoracje i oświetlenie – klimat tarasu

Gdy na tarasie ustawisz już meble ogrodowe i wybrany spośród innych kokon ogrodowy, pora na stworzenie przytulnego klimatu. Przytulną atmosferę stworzysz, wybierając odpowiednie dodatki i dekoracje na taras. Przede wszystkim zadbaj o właściwe oświetlenie tej przestrzeni. Zapomnij o zimnym, białym świetle o dużej mocy. Na tarasie lepiej sprawdzi się ciepłe światło o mniejszym natężeniu.

Duża lampa powinna zawisnąć nad stołem – możesz zdecydować się na modele z technorattanu nawiązujące do wyglądu mebli lub odporne na wilgoć modele metalowe czy szklane. Nie zapomnij o kinkietach i lampionach oraz sznurach  lampek ogrodowych. Na kanapie czy fotelach ułóż miękkie pledy i poduszki w dekoracyjnych poszewkach, a na podłodze dywan ogrodowy. Całość udekoruj roślinami w doniczkach.

Szukasz pomysłów na urządzenie przydomowego tarasu? Sprawdź naszą ofertę mebli ogrodowych, kokonów ogrodowych i dodatków!