Magazyny samoobsługowe w Poznaniu – co warto wiedzieć?

Magazyny samoobsługowe

Poznań to jedno z miast w Polsce, gdzie osoby prywatne i prowadzące działalność gospodarczą mają możliwość wynajmowania magazynów samoobsługowych. Stanowią one idealne rozwiązanie dla każdego, kto potrzebuje dodatkowej powierzchni do przechowywania różnych rzeczy.

Czym jest magazyn samoobsługowy?

Magazyny obsługowe nazywane również mini przechowalniami znajdują się w obiektach, które pod wieloma względami są przystosowane do usługi najmu. Wyróżniają się niedużą powierzchnią – już od 1 m kw. Często mówi się o nich jako o alternatywie dla wielkich hal magazynowych, ale ich wynajem to usługa adresowana do zupełnie innej grupy odbiorców. Magazyn samoobsługowy znakomicie sprawdza się m.in. jako przechowalnia mebli. Poznań ma w tym zakresie na tyle bogatą ofertę, że każdy znajdzie opcję dopasowaną do swoich potrzeb – bez względu na to, czy ktoś chce trzymać w magazynie pamiątki rodzinne, sprzęt sportowy i turystyczny, książki, odzież, czy też przedmioty wystawione na sprzedaż w sklepie internetowym etc.

Na jak długo można wynająć magazyn samoobsługowy?

W Kangu Self Storage umowy najmu zawierane są na czas nieokreślony z opcją wypowiedzenia ich w dowolnym momencie. Obowiązuje przy tym okres wypowiedzenia, natomiast minimalny okres najmu we wspomnianej firmie wynosi 14 dni. To zapewnia elastyczność w korzystaniu z przechowalni. Najemca ma dostęp do opłaconego magazynu przez wszystkie dni w tygodniu przez całą dobę. Chcąc się do niego dostać, nie musi kontaktować się z pracownikami operatora usługi.

Ile kosztuje wynajęcie magazynu w Poznaniu?

Przyjazne dla kieszeni stawki to jedna z zalet, jakimi wyróżniają się magazyny self storage. Poznań pod kątem opłat nie odbiega od cen ogólnopolskich. Za wynajęcie przechowalni od powierzchni 1 m kw. trzeba w stolicy Wielkopolski zapłacić średnio ok. 100 zł netto za miesiąc. Ostateczna wysokość opłaty jest uzależniona od powierzchni magazynu, jego dokładnej lokalizacji oraz od długości najmu. Z ekonomicznego punktu widzenia najbardziej opłaca się wynajem długoterminowy.