Wózki widłowe wysokiego składowania, czyli wózki magazynowe VNA

Wózki widłowe wysokiego składowania

W magazynach normą już od wielu lat stały się wózki widłowe. To dzięki nim praca w magazynie staje się wydajniejsza, bezpieczniejsza, a także możliwe jest składowanie niektórych towarów na wysokości niemożliwej do osiągnięcia dla zwykłego człowieka.

Wózki magazynowe VNA

Wózki VNA są jednym z dwóch najbardziej popularnych rodzajów tego typu pojazdów przemysłowych. Posiadają pewne zalety, jednak nie są również doskonałe. Oferują możliwość zagospodarowania większej ilości miejsca, niż w przypadku zastosowania zwykłych wózków widłowych. Mimo wszystko wadą tego typu maszyn jest to, że spora część wolnego miejsca zostaje użyta na specjalną powłokę, która jest wymagana dla tego typu pojazdów. Dodatkowo wymagają one dodatkowego wózka satelitarnego. Oznacza to, że pewne koszty trzeba będzie pokryć, nie tylko na etapie samej budowy magazynu, ale również w celu zwykłego korzystania z tego typu urządzenia. Oprócz tego, wózki widłowe VNA wymagają pewnych specjalnych systemów prowadzenia.

Wszystkie te czynniki jasno pokazują, że wózki VNA nie są złymi pojazdami, jednak widać, że znajdujące się w nich rozwiązania zaczynają być na dzisiejsze standardy mało efektywne i wydajne. Niektóre firmy, takie jak, chociażby Bendi, doskonale zdają sobie sprawę z aktualnych potrzeb na rynku logistycznym i już od lat 60. łączą efektywność z nowymi wymaganiami. Czy to oznacza, że istnieje coś bardziej wydajnego od wózków VNA?

Firma Bendi, warto jej zaufać

Firma Bendi od wielu lat tworzy innowacyjne rozwiązania dla branży logistycznej. Dowodem na to mogą być spore grupy zadowolonych klientów. Jednak, czym wyróżniają się wózki wysokiego składowania Bendi? Czy są w stanie być bardziej efektywne i wydajne, od wózków VHA?

Okazuje się, że tak. Dla przykładu wózek z serii B3 wymaga jedynie korytarza o szerokości 1800 mm. Dodatkowo ich udźwig może wynosić nawet 2 tony. W przeciwieństwie do pojazdów przemysłowych VHA nie jest wymagana żadna dodatkowa instalacja, ani specjalna powłoka. Kolejną korzyścią jest fakt, że obrót masztu jest możliwy, nawet o 220 stopni. Wózek VHA wymaga specjalnego pojazdu satelitarnego. Wózek wysokiego składowania Bendi sprawdzi się doskonale, zarówno w pracy wewnątrz, jak i zewnątrz. Oznacza to, że nie wymaga on żadnego dodatkowego pojazdu. Dzięki zastosowaniu przeciwwagi pod krzesłem kierowcy, możliwe było zastosowanie bardziej praktycznego kształtu pojazdu.

Jakie korzyści dla magazynu, ze strony produktów firmy Bendi?

Magazyny cierpią dość często na brak miejsca. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z faktu, że na jego ilość wpływa właśnie zastosowany wariant wózka widłowego. Dzięki wózkom wysokiego składowania firmy Bendi możliwe jest uzyskanie nawet 50% dodatkowego miejsca w magazynie. Wszystko za sprawą właśnie tych pojazdów, które zwyczajnie potrzebują mniej miejsca. Dodatkowo pojazd gwarantuje bezpieczeństwo, z powodu dobrze stworzonej kabiny. Dzięki niej możliwe jest obserwowanie otoczenia, co uniemożliwia potrącenie innych pojazdów, palet, czy innych pracowników.