Mop parowy – czyli doskonała pomoc w pracach domowych

mop parowy

Czystość w sterylnej odsłonie

Mop parowy jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób, poszukujących ergonomicznego narzędzia do prac domowych. Dzięki niemu podłoga staje się wolna od niebezpiecznych zarazków oraz bakterii, które giną pod wpływem wysokiej temperatury. Z mopem parowym można szybko i łatwo wyczyścić w zasadzie każdy rodzaj podłogi, zarówno płytki, terakotę, jak i panele.

Mop parowy to podłużne i wąskie urządzenie, którym można się posługiwać nawet jedną ręką. Jego głowica wyglądem przypomina klasyczny, zwyczajny mop do podłóg. Tradycyjne mopy nie posiadają jednak funkcji czyszczenia strumieniem gorącej pary – a to w tym przypadku stanowi klucz do sukcesu. W niektórych zestawach mopów parowych znajdują się również profesjonalne końcówki przeznaczone do fug albo do wąskich, głębokich szczelin.

To sprzęt, który umożliwia także komfortowe sprzątanie alergikom. Dzięki skuteczności pary wodnej pod wysokim ciśnieniem wytwarzanej przez mop – nie trzeba sięgać po chemikalia, które mogłyby negatywnie wpływać na stan skóry i powietrza. 

Nowoczesne urządzenie do precyzyjnego czyszczenia podłóg

Mop parowy jest lekki, ergonomiczny oraz poręczny i wygodny w obsłudze. Jest idealnym rozwiązaniem, które ułatwia sprzątanie mieszkania oraz domu. Dzięki gorącej parze – podłogi są znakomicie wyczyszczone i pozbawione groźnych zarazków. To doskonały sprzęt do sprzątania, który świetnie usuwa różnego rodzaju brud. Nowoczesną parownicę można stosować nawet do podłóg kamiennych. 

Nagrzewanie mopa parowego trwa od 15-30 sekund. Po jego uruchomieniu wytwarza się bardzo wysoka temperatura około 110-115 stopni, która skutecznie likwiduje bakterie oraz usuwa nawet mocny brud. Cały proces odbywa się bez konieczności użycia płynów i innych chemikaliów.

Idealny sprzęt dla każdego

Mopy parowe są ciche i charakteryzują się bezawaryjnym działaniem. Ze względu na swoją znakomitą funkcjonalność są one trochę droższe od tradycyjnych mopów podłogowych. Jednak ich skuteczność i prosta obsługa rekompensują w znacznym stopniu tę różnicę cenową. Ponadto mopy działające w oparciu o gorący strumień pary wodnej posiadają także właściwości umożliwiające czyszczenie wykładzin oraz dywanów. Doskonale sprawdzą się podczas czyszczenia niewielkich powierzchni, jak i podczas mycia dużych przestrzeni. 

Mop parowy jest prostyw użyciu, skuteczny oraz ekologiczny. Można go używać do podłóg, fug, ścian, okien, a nawet jako narzędzie do czyszczenia tarasu ogrodowego.Należy jednak pamiętać o każdorazowym opróżnianiu zbiornika z wodą po jego użyciu, bowiem ciecz pozostawiona w zbiorniczku może powodować osadzanie się niepożądanego kamienia.