dom

Niezależnie od tego, czy sprzedajesz swój dom na rynku, czy nie. Jest kilka powodów, dla których powinieneś pomyśleć o stanie domu. Utrzymanie odpowiedniej konserwacji jest istotną częścią upewnienia się, że sytuacja w Twoim domu nie ulegnie deprecjacji.

Zwiększenie wartości domu może mieć wiele zalet. Wzrost może wynikać z remontu domu, który utrzymuje go w zyskującej na rynku pozycji. Na przykład, jeśli zwiększysz wartość, automatycznie obniżysz kwotę waluty, którą jesteś winien za dzierżawę, stosownie do całkowitej inwestycji domu.

Jak podnieść wartość domu? Nie musisz tracić czasu na szukanie odpowiedzi. Wszystko, co będziesz musiał zrobić, to czytać dalej ten artykuł, a my podzielimy się z Tobą kilkoma wskazówkami i sztuczkami, które nie tylko zwiększą wartość Twojego domu, ale także pomysły na jego ulepszenie, które dodają więcej wartości, niż faktycznie kosztują.

Wydaj mądrze i dokonaj wszelkich niezbędnych napraw.

„Gdy wygląd zewnętrzny wygląda dobrze, skup się na kuchni i łazience”.

Zanim zaczniesz od naprawy domowej kuchni i łazienki, musisz najpierw wiedzieć, która część przyniesie Ci duży zwrot z inwestycji. Ponieważ niektóre projekty renowacji domu są bardziej skłonne do wspierania sprzedaży domu niż inne. Te selektywne renowacje pomogą Ci dokonać lepszego wyboru, aby zwiększyć wartość domu. Remont kuchni i łazienki oraz umeblowana piwnica to duża inwestycja, ponieważ ma wzrosnąć o 15 do 20% wartości Twojego domu.

Skoncentruj się na wydajności

Podczas gdy większość właścicieli domów uważa, że ​​poprawa wyglądu ich domu się opłaci, zwiększenie wydajności domu może naprawdę mieć istotne znaczenie.

„Renowacja kuchni i modernizacja łazienek to zarówno wielkie ulepszenia, które mogą zwiększyć wartość nieruchomości, a energooszczędne modernizacje dadzą ci większy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki” – mówi Sacha Ferrandi.

Inwestuj w swój krajobraz oraz rozwijaj i utrzymuj zielony krajobraz

Zwiększ wartość swojego domu lub uzyskaj jego rzeczywistą cenę poprzez atrakcyjne i zrównoważone kształtowanie krajobrazu. Jeśli odniesiesz sukces w poprawianiu krajobrazu, możesz przyciągnąć pięknego potencjalnego nabywcę krajobrazu, zanim jeszcze wejdzie on do drzwi.
Jeśli nie masz czasu lub energii na pielęgnację trawy i nasadzeń zewnętrznych, rozważ usługi firmy zajmującej się pielęgnacją trawnika. Twój trawnik będzie się dobrze rozwijał, jeśli będzie regularnie koszony i na odpowiedniej wysokości. Podobnie, odpowiednio przycięte krzewy i drzewa staną się zdrowsze i będą wyglądać atrakcyjniej.

Zaobserwujesz szybszy i zdrowszy wzrost, jeśli zapewnisz trawnikowi i krajobrazowi odpowiednie składniki odżywcze. Ten często ignorowany szczegół może szybko przekształcić krajobraz i trawnik, który walczy o przetrwanie, w kwitnącą inwestycję.

Nie wyróżniaj się zbytnio

Podczas wybierania materiałów i dokonywania ulepszeń pamiętaj o reszcie okolicy.

Nigdy nie jest za wcześnie na spędzanie czasu w domu, głównie dlatego, że wiele projektów zyskuje na wartości w czasie. Pamiętaj, aby odpowiednio zaplanować, aby nie marnować kosztów.

W zależności od rynku, niektóre ulepszenia zwiększą wartość bardziej niż inne, a niektóre ulepszenia domu mogą nawet ją obniżyć. Dlatego podejmując decyzję o przebudowie domu, powinieneś być dobrze poinformowany. Oczywiście możesz wprowadzać zmiany tylko po to, aby zaspokoić własny komfort lub pragnienia, ale nadal ważne jest, aby zrozumieć, jak te zmiany wpłyną na wartość Twojego domu.