5 oszustw związanych z nieruchomościami, na które należy uważać

nieruchomości

Rynek nieruchomości jest bardzo lukratywny. Wzywa inwestorów i ludzi obeznanych w biznesie z różnych środowisk. Niestety, przyciąga również oszustów, ze względu na ogromne zyski w nim.  W tym artykule wyjaśniono szereg oszustw związanych z nieruchomościami, na które należy uważać.

KTO PRZEPROWADZA OSZUSTWA ZWIĄZANE Z NIERUCHOMOŚCIAMI?

Na rynku nieruchomości każdy może być oszustem. Czasami może to być sprzedawca, kupujący lub agent nieruchomości. Może to być również haker.

OSZUSTWA, KTÓRYCH NALEŻY UNIKAĆ

Należy uważać na następujące oszustwa związane z nieruchomościami: 

1. PAPERING OVER THE CRACKS

Nie wszystkie nieruchomości są odpowiednio utrzymywane do czasu sprzedaży. Ale kiedy zbliża się czas sprzedaży, właściciele nieruchomości spieszą się, aby upewnić się, że nieruchomość wygląda dobrze dla kupującego.

Robiąc to, można przeoczyć wiele rzeczy; wyblakła lub mocno popękana farba, pleśń, zgniłe drewno będące wynikiem inwazji termitów, itp. Te wady mogą kosztować tysiące, aby je naprawić i konserwować, a niektórzy sprzedawcy mogą je dotykać, aby oszukać sprzedawcę i przekazać im pieniądze.

Dlatego radzimy zachować należytą staranność; poproś o dokumentację potwierdzającą, że rutynowe kontrole zostały przeprowadzone, poproś profesjonalistę o ponowne sprawdzenie nieruchomości z Tobą i nie spiesz się, aby to zrobić.

Pozwoli to uchronić Cię przed oszukaniem tysięcy dolarów na remonty i konserwację.  

2. NIELICENCJONOWANI AGENCI NIERUCHOMOŚCI

Od samego początku radzenie sobie z nielicencjonowanymi pośrednikami w obrocie nieruchomościami jest całkowicie złym pomysłem. Licencjonowanego pośrednika w obrocie nieruchomościami można wyśledzić w przypadku komplikacji w transakcji.  Licencjonowany pośrednik w obrocie nieruchomościami jest zaufanym profesjonalistą, ponieważ jego licencja jest potwierdzeniem umiejętności i wiedzy pośrednika w obrocie nieruchomościami oraz ochroną przed oszustami.

Dlatego ważne jest, aby podczas rozmowy z nim poprosić o licencję agenta nieruchomości.

3. OGŁOSZENIA W OGŁOSZENIACH INTERNETOWYCH

Wszyscy znają Craigslist. W zasadzie wszystko można tam znaleźć. Właśnie dlatego to zły pomysł, w istocie poważny, traktować poważnie listę nieruchomości.  Zwykle są to duplikaty prawdziwych ofert w wielu usługach związanych z ofertami i jest bardzo prawdopodobne, że każdy, do kogo dotrzesz dzięki informacjom kontaktowym, będzie oszustem.

4. OSZUSTWO TYTUŁÓW

Ten rodzaj oszustwa na rynku nieruchomości jest złożony i rzadki, ale zwykle jest to młot kowalski dla każdego, kto na nie cierpi.  Zaczyna się od oszustwa tożsamości, a zwykle cierpią na tym ludzie z nieruchomościami bez hipoteki. Nieruchomości bez hipoteki są zwykle łatwiejsze w nawigacji w przypadku kradzieży tożsamości.

Po kradzieży tożsamości oszust podszywa się pod właściciela nieruchomości ze sfałszowanymi dokumentami i mocno wykorzystuje nieruchomość do zabezpieczenia kredytu hipotecznego. Po uwolnieniu gotówki oszust znika wraz z pieniędzmi i pozostawia pierwotnego właściciela nieruchomości, aby zmagał się ze stosem długów.

5. OSZUSTWA DRUTOWE

Ten rodzaj oszustwa na rynku nieruchomości jest zwykle wykonywany przez hakerów. Homebuyers są typowymi celami tego rodzaju oszustw.

Hakerzy podszywają się pod firmy zajmujące się nieruchomościami, z którymi ma do czynienia kupujący, zwykle za pośrednictwem poczty lub nawet klonowania ich witryn internetowych. Zwykła formuła jest taka, że ​​hakerzy wyślą pocztę do kupujących domy, udając firmę zajmującą się nieruchomościami.

Nabywca domu zostanie poproszony o przesłanie ceny katalogowej na określone konto. Gdy to nastąpi, haker znika wraz z pieniędzmi kupującego, a kupujący nie ma ani pieniędzy, ani majątku