Wskazówki dotyczące projektowania kuchni w stylu wiejskim

kuchnia

Kuchnie wiejskie szybko stają się jednym z najpopularniejszych stylów w naszych przestrzeniach kuchennych. Tutaj mamy kilka niezbędnych wskazówek dla osób, które projektują rustykalną, wiejską kuchnię swoich marzeń.

WYBIERZ ODPOWIEDNIĄ PODŁOGĘ

Chociaż często jest to pomijane i ostatnią rzeczą, o której wiele osób myśli podczas projektowania kuchni, wybór podłogi jest niezwykle ważny, jeśli chcesz uzyskać odpowiedni wygląd i styl w swojej kuchni.

W przypadku kuchni w stylu wiejskim najlepszym wyborem jest parkiet lub duży łupek lub kamień . Pomaga to nadać przestrzeni do gotowania rustykalny i przytulny wygląd, a kolory twardego drewna lub łupka często dodają kontrast i głębię przestrzeni oraz dopełniają jej wygląd.

WYBIERZ ODPOWIEDNIE BLATY

Innym ważnym wyborem umożliwiającym osiągnięcie stylu wiejskiego jest wybór materiału blatu. Dostępnych jest wiele opcji, ale nie wszystkie będą pasować do rustykalnego stylu wiejskiego.

Blaty w stylu Living Edge stały się ostatnio bardzo modne, ale mogą wyglądać nie na miejscu i zbyt nowoczesne dla kuchni wiejskiej. Granit i kamień są również często nieodpowiednie i nie nadadzą Ci odpowiedniego wyglądu, który uzupełni resztę Twojej kuchni. Najlepszym wyborem jest drewno liściaste w odcieniu pasującym do Twoich szafek. Kremowe i jasne szafki są preferowanym kolorem do kuchni w stylu wiejskim, więc do pracy z tymi szafkami wybierz naturalne, jasne drewno liściaste, zamiast kontrastować z nimi. Hunter Hall Design ma wieloletnie doświadczenie w projektowaniu kuchni, a ich eksperci posiadają umiejętności i wiedzę, których będziesz potrzebować, aby znaleźć odpowiednie powierzchnie do kuchni w stylu wiejskiego domu.

DODAJ ODPOWIEDNIE AKCESORIA

Akcesoria w nowoczesnym stylu często nie pasują do stylu kuchni wiejskiej. Akcesoria są ważne w każdej przestrzeni, ale w strefie gotowania są czymś więcej niż tylko dekoracją, będą regularnie używane.

Aby dopełnić wygląd wiejskiego domu, wybierz garnki i patelnie w stylu retro, takie jak ceramika lub miedź. Kolorowe akcesoria kuchenne mogą pomóc dodać głębię i stylowe akcenty do kuchni wiejskiej, więc spróbuj wybrać kolor, który będzie pasował do Twojej przestrzeni i akcesoria w tym odcieniu. Trzymaj się z dala od akcesoriów i urządzeń ze stali nierdzewnej, ponieważ ich styl jest zbyt nowoczesny dla rustykalnej kuchni wiejskiej.

UŻYJ PANELI DREWNIANYCH I KLASYCZNYCH PŁYTEK NA ŚCIANACH

Panele drewniane to świetny wybór do rustykalnej kuchni w stylu wiejskim i dają możliwość pomalowania ich na bezpłatny kolor, aby dodać blasku do Twojej przestrzeni. Możesz również pozostawić je w naturalnym kolorze, ale zadbaj o to, aby były dobrze polakierowane lub uszczelnione, aby chronić je przed wilgocią, np. Parą.

Płytki to doskonały wybór w kuchni, zwłaszcza w przypadku paneli za miejscem do gotowania lub za zlewem kuchennym. Upewnij się, że wybierasz klasycznie stylizowaną płytkę i trzymaj się z dala od współczesnych wzorów lub geometrycznych kształtów. Grube, podłużne płytki najlepiej pasują do stylu wiejskiego i rozważ naprzemienne czarno-białe płytki, aby dodać trochę wzoru bez wybierania nowoczesnej płytki.

Trzymaj się naszych wskazówek, a nie pomylisz się. Styl wiejski jest idealny do niemal każdej przestrzeni kuchennej i może sprawić, że serce Twojego domu stanie się przyjemną i relaksującą przestrzenią do gotowania.