Kompletny przewodnik po dekorowaniu całego domu

dom

Niezależnie od tego, czy właśnie się wprowadziłeś, czy szukasz sposobu, aby urozmaicić swój obecny projekt, istnieje kilka dobrze znanych wskazówek i sztuczek dotyczących projektowania wnętrz, z których większość projektantów korzysta na co dzień. Czasami najmniejsze rzeczy mogą wywrzeć największy wpływ. Twój dom to miejsce, w którym mieszkasz, Twoje szczęśliwe miejsce, spokój, dlatego przede wszystkim powinien być wypełniony projektami i dekoracjami, które do Ciebie przemawiają. Powinieneś zawsze pamiętać, co ma dla ciebie sens i starać się nie martwić o nic innego, celem jest, abyś czuł się szczęśliwy i zrelaksowany w swoim domu.

Wymieszaj to!

Najważniejszym aspektem dekoracji wnętrz jest to, aby Twój dom odzwierciedlał to, kim jesteś. Nie bój się umieszczać swoich sentymentalnych zdjęć obok nowej kanapy. Twój dom jest odzwierciedleniem Twojej osobowości i stylu. Możesz to również mieszać, jeśli chodzi o grafikę, tkaniny, poduszki i różne kolory!

Zachowaj neutralność

Jeśli chcesz, aby Twój dom robił na gościu duże wrażenie, pomaluj drzwi na wesoły i żywy kolor, ale zachowaj jasne i naturalne ściany wewnętrzne. Pozostawanie w kolorach takich jak beż i szary daje największą elastyczność w dekorowaniu. Neutralne ściany pozwalają na zmianę akcesoriów, tak jak stroju! Jeśli masz dwa małe pokoje obok siebie, pomaluj je na ten sam kolor, aby wydawały się większe.

Daj nowe życie przestarzałym urządzeniom

Czy twoje mecze są przestarzałe? Możesz na nowo odkryć swoją przestrzeń, nadając im świeżą warstwę farby lub wymieniając je, jeśli chcesz uzyskać inny wygląd. Nawet stare szafki kuchenne można przekształcić świeżą warstwą farby oraz wymianą uchwytów i gałek.

Wypełnij przestrzenie roślinami

Brzmi tak prosto, ale to prawda! Dodanie kilku żywych roślin do pokoju może sprawić, że będzie on bardziej wykończony i przytulny. Jeśli nie masz najbardziej zielonych kciuków, zalecamy stosowanie roślin o niewielkiej konserwacji, takich jak sukulenty. Jeśli uda Ci się utrzymać soczyste przy życiu, wypróbuj coś większego!

Użyj tacy na stoliku do kawy

Tace to świetny sposób na uporządkowanie i uporządkowanie stolika do kawy. Umieszczenie wszystkiego na tacy pozwala łatwo podnieść wszystko, gdy chcesz wyczyścić stół lub potrzebujesz dodatkowej przestrzeni!

Ulepsz swoje oświetlenie

Lampy stołowe to wyrafinowany wybór oświetlenia, który z pewnością ożywi Twoją przestrzeń. Możesz także kupować lampy w sklepach z używaną odzieżą i wymyślać je na nowo za pomocą prostej warstwy farby, jeśli chcesz to zrobić z ograniczonym budżetem.

Użyj dozowników do mydła

Wyjmij mydło z oryginalnego opakowania, aby zmniejszyć bałagan na blatach i nadać pomieszczeniu bardziej elegancki wygląd. Przelewanie tych mydeł do ładnych butelek i dozowników może dodać charakteru Twojemu domowi.