Jaki zasilacz awaryjny wybrać? Podpowiadamy!

Potrzebujesz sprzętu, który zagwarantuje Ci nieprzerwane dostawy prądu w każdych warunkach? Chcesz uniezależnić się od dostawcy i zabezpieczyć przed ewentualnymi awariami sieci energetycznej? Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Przedstawiamy poradnik, w którym podpowiadamy, jak dobrać awaryjny system zasilania. Zapraszamy do lektury!

Zasilacze awaryjne — rodzaje produktów na rynku

Producenci stworzyli szeroki asortyment urządzeń, jakie sprawdzają się w rozmaitych scenariuszach. Mówiąc krótko — masz w czym wybierać! Poznaj najczęściej spotykane rodzaje zasilaczy awaryjnych UPS, które poradzą sobie z dostarczeniem prądu do pieca CO i pozostałych sprzętów w domu.

Zasilacze off-line z tzw. bierną rezerwą

Naszą analizę zaczynamy od prostych konstrukcji wyposażonych w niewielkie akumulatory. Niewielki zasilacz UPS nie poradzi sobie z podtrzymaniem pracy pieca w kotłowni, jednak doskonale sprawdzi się przy podłączeniu elektroniki użytkowej. Użytkownicy chwalą sobie niskie koszty zakupu i eksploatacji, a także wieloletnią niezawodność. Wypróbuj awaryjne urządzenia do zasilania z bierną rezerwą i zapewnij bezpieczeństwo komputerom, telewizorom czy sprzętowi AGD.

Zasilacze off-line ze stałym przetwornikiem napięcia

Jeśli zależy Ci na utrzymaniu wbudowanego akumulatora w nienagannej kondycji przez wiele lat, wybierz zasilanie w systemie line-interactive. Połączenie konstrukcji off-line z przetwornikiem napięcia w ramach zasilacza UPS stanowi świetną opcję do pieca CO. Zastanawiasz się, jak działa tego rodzaju sprzęt? Wyjaśniamy!

Energetyczne systemy awaryjne line-interactive bazują na wewnętrznym przetworniku, który stabilizuje napięcie przy zasilaniu z sieci. Natomiast po przejściu w tryb UPS, inwerter dokonuje przekształcenia prądu stałego na zmienny (DC na AC). Jakie korzyści płyną z tej opcji?

Zasilacz UPS do pieca CO został zaprojektowany do radzenia sobie ze standardowymi spadkami napięcia bez przełączania na akumulator. Dopiero poważniejsza awaria wymaga wykorzystania zewnętrznego magazynu prądu. Dzięki temu zyskujesz na żywotności ogniwa i obniżasz koszty eksploatacji układu zasilania.

Zasilacze on-line

Chcesz zagwarantować bezpieczeństwo dla urządzeń szczególnie wrażliwych na skoki napięcia? Wybierz zasilacz UPS z podwójną konwersją! Ze względu na doskonałe parametry jakościowe i błyskawiczny czas reakcji, tego typu sprzęt spotkamy w zakładach przemysłowych i placówkach medycznych. Możesz także z powodzeniem wykorzystać go w swoim domu do zabezpieczenia pieca CO, aparatury alarmowej czy systemu CCTV.

Zasilanie awaryjne pieca CO — sprawdź najlepsze produkty

Zastanawiasz się, gdzie kupić zasilacze UPS? Poszukujesz urządzeń niezawodnych, uniwersalnych i ekonomicznych? Sprawdź produkty umożliwiające zasilanie awaryjne pieca CO w sklepie LogicPower!

Firma LogicPower specjalizuje się w dystrybucji sprawdzonych urządzeń podtrzymujących i stabilizujących napięcie w budynkach mieszkalnych i gospodarczych. Skontaktuj się z ekspertami i skorzystaj z darmowej porady przy wyborze właściwego rozwiązania.