Jak czyścić szafki kuchenne

kuchnia

Kuchnia to esencja każdego domu, w większości sekcji. Przywołuje myśli o historii twojej rodziny.

Jest to główny problem większości posiadaczy inteligentnego domu lub kobiet. Szafka jest najważniejszą częścią kuchni, a ich wygląd ma ogromne wrażenie na ogólnym wyglądzie kuchni jako całości!

Ja też miałem tę trudność! Sam jestem miłośnikiem czystości i higieny, próbowałem różnych sposobów, aby utrzymać szafki kuchenne w czystości, ale nic tak naprawdę nie działało, zanim zrozumiałem prawdziwy sekret czyszczenia szafek kuchennych!

Istnieje wiele czynników, które powodują zabrudzenie szafek kuchennych, w tym narażenie na brud, bakterie, zamykanie i otwieranie szafek przez dzieci, tłuszcz z gotowania, a także wpływ temperatury zewnętrznej.

Czynniki te zmuszają Cię do czyszczenia ich co tydzień, jeśli nie codziennie.
Czyszczenie szafek kuchennych zależy głównie od rodzaju posiadanych szafek. Jednak w przypadku wskazówek dotyczących czyszczenia szafek kuchennych należy wziąć pod uwagę następujące materiały:

  • Uniwersalny rozcieńczony środek czyszczący
  • Detergent i woda
  • Ocet i woda
  • Soda oczyszczona i woda

Szafki kuchenne są czyszczone w cotygodniowym trybie punktowym. Wystarczy rozpylić uniwersalny środek czyszczący na ściereczkę z mikrofibry i zetrzeć odciski palców, odpryski i inne ślady. Pamiętaj, aby wyczyścić również obudowę.

Metalowe szafki to chyba najłatwiejsza do czyszczenia powierzchnia. Wszystkie powyższe metody będą działać z metalem, z wyjątkiem sody oczyszczonej.

Szafki malowane farbą olejną, znacznie trwalsze niż drewno, zawsze wymagają dobrego szorowania.

Najlepszym sposobem namoczenia drewnianych szafek jest zakup środka do czyszczenia drewna na bazie mydła olejowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.